Telegram BotViridis Bot

Київ
Всі аптеки
Київ
Всі аптеки
0
грн.

Препарати для підвищення апетиту

Ви обрали

    Ціна

    -грн

    Сортувати за

    акції

    Відображати:
    Відображати по:

    Препарати для підвищення апетиту (також анорексигенні засоби) - це група лікарських препаратів, які посилюють потребу в прийомі їжі і поліпшують травлення.

    Бажання поїсти - один з найбільш очевидних ознак здоров'я. Його відсутність найчастіше спостерігається у дітей, дорослих з хронічними захворюваннями і літніх людей. Втрата інтересу до їжі може класифікуватися на два основних типи:

    1. Повна відсутність апетиту.
    2. Часткова втрата інтересу до більшості продуктів харчування зі збереженням бажання вживати одноманітну їжу (вода, хліб, фрукти і овочі, солодощі).

    Втрата апетиту часто супроводжується нудотою і блювотою, печією, здуттям, диспепсією (розладами стільця), вагою в шлунку і кишечнику, печіння і болем в епігастральній ділянці, слабкістю і загальним нездужанням.

    Причини втрати апетиту

    Інтерес до їжі і природне бажання вгамувати голод слабшають або повністю відсутні при наступних соматичних захворюваннях, фізіологічних станах і психічних розладах:

    Чим небезпечне голодування

    Тривале голодування - це не тільки дискомфортний, але і небезпечний стан, найбільшої шкоди якого представляють наступні наслідки:

    У фізіологічно нормальних умовах кожен епізод тривалого розумового напруження і фізичної активності повинен супроводжуватися бажанням поїсти. Так організм одержує необхідний ресурс і заповнює запас тієї енергії, яка була витрачена. Якщо в силу різних причин не задовольнити природну потребу в їжі, то для підтримки процесів життєдіяльності клітини будуть змушені розщеплювати жирову або м'язову тканину.

    Вуглеводне голодування клітин з розщепленням жиру веде до стану кетоза, яке супроводжується викидом в кров великої кількості кетонових тіл (ацетону). Це відбувається при цукровому діабеті 1-го і 2-го типу, а також при дитячому ацетонемічному синдромі. Розщеплення м'язової тканини призводить до атрофії м'язів і навіть обмеження рухових можливостей людини.

    При тривалому голодуванні кетоз може переходити в кетоацидоз, що несе загрозу життю. А розщеплення жиру і білків загрожує розвитком важкого метаболічного ацидозу, провокуючи розвиток хвороб обміну речовин.

    Аптечні засоби, що стимулюють апетит

    Продукти бджільництва (таблетки)

    Латвійський препарат Апілак - це єдині таблетки для апетиту. Вони містять бджолине маточне молочко, яке стимулює обмін речовин і діяльність центральної нервової системи, підвищує імунну реактивність. Цей поживний медовий засіб рекомендовано дітям від 2 років і підліткам, які мають невелику масу тіла, неповноцінно харчуються, які перенесли інфекційні захворювання і лікування антибіотиками.

    Комплекс амінокислот (сироп)

    Амінокислоти - це попередники білка, з яких формуються всі внутрішні органи, м'язи та інші тканини, в тому числі кістки. Стимуляція тільки центру голоду відбувається за допомогою впливу на гіпоталамус. Але для запобігання можливої ​​невідповідності між прийомом їжі і здатністю організму перетравити і засвоїти її, препарат містить карнітин. Стимулюючи секрецію шлункового соку і секрету підшлункової залози, L-карнітин створює умови для засвоєння вітамінів, мікроелементів і поживних речовин.

    Метаболічні препарати на основі збалансованого комплексу амінокислот сприяють поліпшенню апетиту і збільшення маси тіла у дітей у віці 1-6 років.

    Рослинні засоби (сиропи)

    Рослинні засоби випускаються тільки у формі сиропів, оскільки максимально адаптовані для дітей, хоча також показані і дорослим. Вони містять рідкі екстракти таких трав як меліса, Шандра звичайна, фенхель, звіробій, цикорій, тирлич, настурція. Всі вони мають в складі ефірні масла і гіркоти, які рефлекторним шляхом стимулюють шлункову секрецію, покращують кишкову перистальтику, усувають здуття і інші диспепсичні розлади.

    Трав'яні збори (фіточаї)

    Трави впливають на травну систему м'яко і ефективно, хоча і нешвидко. Вони містять гіркоти і фітонциди, дубильні речовини, ефірні масла. При розладах стільця і ​​проносах вони виявляють в'яжучу дію і пригнічують процеси гниття. При отруєннях - дезінфікують травний тракт, усувають спазми кишечника і заспокоюють болю.

    Підвищення апетиту за допомогою ліків і домашніх засобів

    У разі гострого стану або важкого хронічного захворювання аптечний препарат, що стимулює апетит, здатний відновити процес травлення і налагодити режим харчування. Однак призначати такий засіб повинен тільки лікар.

    Підняття апетиту домашніми засобами часто буває не менш ефективно спеціального лікування, оскільки усуває причину відрази до їжі або пом'якшує її дію на організм. До доступним засобам домашньої терапії відносяться:

    Онкологія

    Онкологічні хворі, які проходять хіміотерапію або радіотерапію, відзначають у себе кардинальну зміну смаку і відразу до їжі. Пов'язано це з тим, що вплив цитотоксичних препаратів і радіоактивного випромінювання пошкоджує смакові рецептори і виводить з організму цинк, який відповідає за формування смакових відчуттів. Таким людям необхідно пити багато води, намагатися вживати багаті цинком гарбузове насіння. Вживання навіть крихітного кількості гострих і сильно пахнуть спецій допомагає змінювати смакові відчуття і пробуджувати інтерес до звичайної їжі.

    Існує спеціальне лікувальне харчування для онкохворих, яке випускається у вигляді питного розчину. Воно містить повний комплекс вітамінів, мінералів, якісного білка і поживних речовин. Харчування адаптовано під потреби саме онкохворої організму, має різні смаки, володіє охолоджуючим ефектом.

    Цукровий діабет

    Цукровий діабет особливо часто провокує втрату апетиту. Це пов'язано з помилковим насиченням, коли високий рівень глюкози в крові викликає нудоту і відразу до їжі на тлі відсутності прийому їжі і енергетичного голодування клітин. Страви для діабетиків можна зробити смачніше, додавши природні стимулятори апетиту: корицю (яка також знижує рівень цукру в крові), м'яту, кріп, кардамон, мускатний горіх, імбир, чорний і червоний перець.
    прийом антибіотиків

    Втрата апетиту після тривалого курсу антибактеріальної терапії пов'язана з розвинувся дисбактеріозом. Щоб нормалізувати кишкову мікрофлору і повернути апетит в такому випадку, необхідний прийом пробіотиків (біфідобактерій) протягом 3-4 тижнів.

    Існує і психологічний метод боротьби з поганим апетитом. Оскільки харчові центри, що відповідають за голод і насичення, розташовані в гіпоталамусі головного мозку, то ефективно впливати на них можна уявними образами. Подання улюбленої страви і асоціювання його з пережитим приємною подією, проглядання фільму або реклами з апетитними продуктами - подібні заняття стимулюють роботу харчових центрів і пробуджують бажання поїсти.

    Хороший апетит 3 рази на добу - це мінімум фізіологічної норми. Лікарі рекомендують привчатися до дробовому харчуванню невеликими порціями 5 разів на добу. Такий режим дозволяє розвантажити травну систему, підтримувати стабільний рівень глюкози в крові і добре себе почувати.

    В аптеках «Viridis» кожен знайде препарат для апетиту на свій смак і вік. Наші фармацевти допоможуть вибрати ліки в найбільш зручною для вживання формі: сироп, таблетки сублінгвальниє, спиртові настоянки і трав'яні збори для заварювання. Комфортні ціни і гарантовану наявність чекають Вас при замовленні товару на сайті viridis.ua. Обраний препарат можна купити самовивозом по Києву або отримати з доставкою по Україні.

    Фільтр
    Ви вибрали


      акції


















      Ціна

      - грн

      Виробник

      Наявність в аптеці

      Одиниці виміру

      Условия отпуска

      Кому можна

      Зберігання

      Взаємодія з їжею

      Призначення системи травлення

      Тип товару

      Призначення трав, чаїв, фітозборів

      Вид упаковки трав, чаїв, фіттозборів

      Об'єм/вага трав, чаїв, фітозборів

      Вік (трави, чаї, фітозбори)

      СИМПТОМИ ТА ЗАХВОРЮВАННЯ ВСІ