Telegram BotViridis Bot

Київ
Всі аптеки
Київ
Всі аптеки

Протиепілептичні_del

Ви обрали

  Ціна

  -грн

  Сортувати за

  акції

  Виробник
  Наявність в аптеці
  Форма випуску
  menu
  Відображати:
  Відображати по:
  Рецептурний
  ЛОГУФЕН ТАБ.500МГ №60
  ЛОГУФЕН ТАБ.500МГ №60 КУСУМ ХЕЛТХКЕР Протиепілептичні_del
  764.25 грн.

  Протиепілептичні препарати (протисудомні, антиконвульсанти) - це лікарські засоби неврологічного профілю, які виявляють протисудомну дію і застосовуються для лікування епілепсії та профілактики повторних нападів. Призначаються лікарем-неврологом в якості монотерапії як препарати першого вибору або в комбінації з іншими допоміжними медикаментами.

  Епілепсія і її форми

  Епілепсія - це неврологічне захворювання хронічного перебігу, при якому центральна нервова система схильна до спонтанного порушення всього мозку і розвитку раптових судомних нападів. Для діагностики захворювання проводиться електроенцефалографія, яка визначає наявність і локалізацію в головному мозку домінантного вогнища збудження. Цей осередок активний завжди, але в момент нападу поширює активність на всі мозкові області. Виникнення епілептичного нападу провокують недосипання, втома, стреси і зовнішні подразники: мерехтіння вогнів, тощо.

  Напади класифікуються залежно від причин захворювання і локалізації патологічного вогнища, але виділяють дві основні форми епілепсії:

   
  1. Тоніко-клонічні напади (великий припадок) - цій формі притаманна типова клінічна картина епілепсії: генералізовані судомні руху всього тіла з втратою свідомості або без.
  2. Абсанс (малий припадок) - при цій формі судоми відсутні, але спостерігаються короткочасні завмирання, вона часто виникає у дітей 3-14 років.

  Метою протисудомної терапії є придушення активності домінантної вогнища порушення в мозку. Консервативне лікування спрямоване на зменшення болю і тривалості епілептичного нападу, а також досягнення стійкої ремісії: зниження частоти виникнення або повне запобігання нових нападів протягом 5 років і більше. Хвороба успішно лікується правильно підібраними ліками, які приймаються роками. При необхідності засоби від епілепсії приймаються протягом усього життя.

  У разі недостатньої ефективності антиконвульсантів (20% випадків епілепсії) застосовується нейрохірургічне лікування. Існує кілька методів: хірургічне видалення вогнища збудження (скронева лобектомія), імплантація стимулятора блукаючого нерва (VNS-терапія).

  Показання до застосування протисудомних засобів

  Протисудомні препарати призначають при:

  - первинна генералізована епілепсія;
  - вторинна генералізована епілепсія;
  - парціальна (фокальна) епілепсія;
  - нейропатичний біль різного походження (алкогольна або діабетична полінейропатія, хвороба Фабрі);
  - постампутаційні фантомні болі;
  - невралгія трійчастого нерва (ідіопатична і при розсіяному склерозі);
  - фіброміалгія;
  - біполярні розлади особистості (маніакальний синдром, депресія);
  - генералізований тривожний розлад;
  - алкогольний абстинентний синдром;
  - мігрень (тільки профілактика поза гострого нападу).

  Види протисудомних препаратів

  Похідні жирних кислот

  Вальпроєва кислота відноситься до антагоністів NMDA-рецепторів і перешкоджає взаємодії з ними амінокислоти глутамату, яка бере участь у розвитку епілептичного нападу. Основним показанням до лікування вальпроєвої кислотою в якості монотерапії є первинна генералізована епілепсія. Конвулекс - єдиний протисудомний засіб для внутрішньовенної ін'єкції або інфузії, яке застосовується як тимчасова альтернатива при неможливості перорального прийому таблетованих препаратів. Представником цієї групи препаратів є вальпроат натрію (Вальпроком Хроно, Депакін і Депакін Хроно, Депакін Ентерік, Конвулекс)

  Похідні перші карбоксаміду

  Карбамазепін має протисудомну, нейротропну та психотропну активність. Гальмує синаптичну передачу збуджуючих імпульсів і тим самим стримує поширення судомних скорочень. Виявляє ефективність при первинній фокальній епілепсії, яка залучає до судоми не все тіло, а тільки певну частину (одну руку або ногу). Психотропну дію особливо помітно у дітей і підлітків: усувається тривожність і депресія, поліпшується увага і пам'ять. До таких препаратів відносяться:

  - карбамазепін (финлепсин і финлепсин ретард, Карбалекс ретард, Мезакар, Тегретол, Карбамазепін-Дарниця);
  - окскарбазепін (Оксапін).

  Похідні гідантоїну

  Фенітоїн пригнічує судомну активність, а також проявляє антиаритмічну і міорелаксантну дію. Тому, крім великих епілептичних нападів, застосовується при серцевих аритміях: екстрасистол, пароксизмальної тахікардії з частотою пульсу 150 ударів на хвилину і більше, передозуванні серцевими глікозидами. Також при пригніченні вестибулярних рефлексів на тлі синдрому Меньєра. До похідних гідантоїну відноситься фенітоїн (Дифенін)

  Інші протиепілептичні засоби

  Дана група представлена ​​протиепілептичними речовинами нових поколінь, хімічна структура яких відрізняється від відомих старих засобів (вальпроата, карбамазепіну, фенітоїну), а механізм протисудомної дії недостатньо вивчений для опису або взагалі не встановлено. Це функціоналізована амінокислота лакосамід, сульфатзаміщений  моносахарид топірамат, похідне піролідону леветірацетам, нормотімікі (стабілізатор настрою) ламотриджин, а також аналоги ГАМК (гамма-аміномасляної кислоти) габапентин і прегабалін.

  Дані речовини добре переносяться і мають широкий спектр терапевтичної дії, але при цьому низький ризик алергічних реакцій і небажаних лікарських взаємодій. Застосовуються в якості монотерапії та допоміжної терапії при парціальних судомах епілептичного генезу, біполярних розладах, полінейропатіях і фантомних болях після ампутації кінцівки. До списку протиепілептичних препаратів відносяться:

  - лакосамід (Вімпат);
  - топирамат (Топірамін, Топіромакс, Топамакс);
  - леветірацетам (Левіцітам, Кеппра, Логуфен, Нормег, леветірацетам Гриндекс);
  - ламотриджин (Ламотрин, Епілептал, Ламіктал, Ланістор, Ламітрил);
  - габапентин (Габантин, Габагамма);
  - прегабалін (Альгеріка).

  Протипоказання до застосування

  Не рекомендується приймати протисудомні препарати коли виявлені:

  - гіперчутливість до діючої речовини;
  - атріовентрикулярна блокада серця II і III ступеня в анамнезі;
  - хвороби печінки (гострий і хронічний гепатит, печінкова порфірія);
  - репродуктивний вік у жінок, які не використовують медикаментозну контрацепцію;
  - вагітність.

  Перша допомога при епілептичному нападі

  У момент нападу епілептик не здатний контролювати свої дії, а тому може легко травмуватися. Тому оточуючим необхідно підтримувати голову або спину людини, щоб уникнути травми, покласти на бік для запобігання захлинутися слиною або блювотними масами. Категорично не можна вставляти ложку в рот (западання язика неможливо, бо він знаходиться в такому ж тонусі, що і тіло), намагатися силою розпрямити руки і ноги. Слід негайно викликати «швидку допомогу» і до її приїзду обов'язково залишатися поруч з хворим, засікаючи час.

  Якщо судомний напад не припиняється протягом 5 хвилин, він набуває епілептичного статусу і стає небезпечним для життя. Оскільки виражені тоніко-клонічні судоми викликають затримку дихання і аритмії, що ведуть до коматозного стану або асфіксії (удушення).

  В аптеках «Viridis» завжди можна купити ефективні протиепілептичні препарати в формі таблеток, капсул і оральних розчинів за доступними цінами. Вартість будь-якого препарату буде нижчою, якщо попередньо замовити його на сайті viridis.ua, де також доступна послуга доставки по Києву та Україні.

   
  Фільтр
  Ви вибрали


   акції


   Ціна

   - грн

   Виробник

   Наявність в аптеці

   Форма випуску