Telegram BotViridis Bot

Київ
Всі аптеки
Київ
Всі аптеки

Лікування алкогольної та нікотинової залежності

Ліки від алкоголізму - це медичні препарати, що полегшують похмільний і абстинентний синдром, захищають печінку від токсичного впливу етилового спирту і зменшують тягу до спиртних напоїв.

Типи ліків від алкогольної залежності

Засоби, що знижують тягу до алкоголю

Механізм дії таких препаратів заснований на виробленні умовного рефлексу огиди до алкогольних напоїв. Замість очікуваного задоволення людина отримує цілий комплекс симптомів гострої інтоксикації: нудоту, неприборкану блювоту, прискорене серцебиття, зниження артеріального тиску і загальне нездужання.

Додавання в їжу ліків від алкоголізму без відома хворого - радикальний і дуже ризикований спосіб лікування. Токсичний ефект від прийому може бути настільки сильним, що здатний створити загрозу для життя. Виражене падіння тиску і зневоднення на тлі блювоти можуть ввести людину в колапс, що вимагає негайної госпіталізації. Подібна терапія протипоказана людям з важкими захворюваннями серця, нирок і печінки.

- дисульфірам (Еспераль, Тетурам);
- антитіла до мозгоспеціфічного білка S-100 (гомеопатичний препарат Пропротен-100);
- ціанамід (Колме).

Капсули з дисульфірамом використовуються для підшкірної імплантації при проведенні фармакологічного кодування (Торпедо, Еспераль).

Препарати, що полегшують похмільний синдром

Лікарські засоби цієї групи профилактують наступ сп'яніння, а також знижують прояви алкогольного отруєння і абстинентного синдрому. Полегшення симптомів похмілля настає вже через 20-30 хвилин після прийому.

- комбінація глюкози і гліцину (Медихронал-Дарниця);
- ацетилсаліцилова кислота в комбінації з гліцином (Алька-Прим, Алка-Зельтцер).

Гепатопротектори, що усувають алкогольну інтоксикацію

Гепатопротектори покращують детоксикаційні і травні функції печінки, прискорюючи виведення з організму ацетальдегід (продуктів розпаду етанолу). Завдяки усуненню гнітючої дії алкоголю на ЦНС, амінокислоти аргінін і глутамінова кислота полегшують настання протверезіння і нормалізують роботу мозку при алкогольній енцефалопатії.

- аргініну глутамат (Глутаргін, Глутаргін АлкоКлін);
- метадоксін (Ливерия IC, Алкодез IC).

Лікування хронічного алкоголізму

Алкогольна залежність - це хвороба, яку можна і потрібно лікувати. Але головним фактором успішного лікування залишається бажання хворого і мотивація з боку близьких людей. Успіх можливий тільки тоді, коли лікувальний процес є обоюдним і над позитивним результатом активно працюють як лікар-нарколог, так і пацієнт.

Індивідуальний підхід до хворого і грамотно організована терапія забезпечують досягнення стійкої ремісії алкоголізму. Найважливішу роль відіграє детоксикація організму за допомогою ліків для печінки. Гепатопротекція ефективно доповнюється прийомом ентеросорбентів на основі кремнію, які адсорбують токсини з травного тракту і крові (Ентеросгель, Біле вугілля, Атоксіл). Хорошим допоміжним засобом є препарати природної амінокислоти гліцину (Гліцин, Гліцисед), які створюють психоемоційний комфорт і усувають прояви алкогольної енцефалопатії.

В аптеках «Viridis» можна купити порошки для приготування питного розчину, краплі і таблетки від алкоголізму у вільному продажу або за рецептом. Рекомендується приймати ліки строго за призначенням лікаря і не перевищувати дозування. Зручна і проста форма пошуку на сайті viridis.ua дозволяє швидко вибрати з асортименту необхідну кількість упаковок, забронювати замовлення по Києву або оформити доставку по Україні.

 
Фільтр